Veprimi i Ritës në Holandë për t’u duartrokitur, ja çka bëri për Aviciin

Rita Ora është një prej këngëtareve shqiptare që ka arritur famë në arenën ndërkombëtare.

ShowBiz

27/04/2018 18:36

Këngëtarja gjatë ditës së sotme ka performuar para publikut të Holandës, të cilët ishin mbledhur për t’i dëgjuar këngët e saj, shkruan lajmi.net.

Në një moment, derisa po qëndronte në skenë, Rita ndalet dhe thotë disa fjalë për Aviciin, DJ i cili ka ndërruar jetë një javë më parë.

Më tej, ajo ka performuar këngën “Lonely Together”, të cilën e ka në duet me po të njëjtin DJ, Aviciin.

Kujtojmë që Rita ishte ndër të parat artiste që kishte reaguar lidhur me vdekjen e tij në moshën 28 vjeçare, i cili bazuar në një deklaratë të lëshuar nga familja e tij, Avicii ka kryer vetëvrasje. /Lajmi.net/

YouTube player