Të Infektuar: 10419

Të Shëruar: 6058

Të Vdekur: 341

Vdes zyrtari i LDK-së

18:30 | 1 Gusht 2020

Ka ndërruar jetë veprimtari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Selman Shabani.

Ka vdekur Selman Shabani, veprimtar i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK).

Lajmin e ka bërë të ditur ish-deputeti i këtij subjekti politik, Adem Salihaj, shkruan lajmi.net.

Njoftimi i plotë, pa ndërhyrje:

Qenka ndarë nga ne edhe Selman Shabani, një lajm vërtetë i pikëllueshëm. Selman Shabani për shumë dekada ishte veprimtar i devotshëm i LDK-së dhe çështjes kombëtare, gjithnjë i palodhshëm, i heshtur dhe i sinqertë, me një kontribut të madh për lirinë dhe pavarësinë e Kosovës, i gatshëm për veprimtari dhe sakrificë edhe në rrethanat më të rënda.

Ngushllime të sinqerta familjes dhe nëndegës së LDK-së në Gaçkë!

Do ta përkujtojmë gjithnjë me respekt.

Pushoftë në paqe në dheun e Kosovës!. /Lajmi.net/