Vdes tragjikisht shqiptarja në Greqi, kamioni e përplasi sapo doli të shikonte dëmin e aksidentit me një makinë tjetër

Lajme

23/01/2022 15:22

Një aksident i rëndë ka ndodhur në aksin rrugor Athinë-Patra, ku ka humbur jetën një 22 vjeçare shqiptare.

Aksidenti ka ndodhur në rrugën nacionale Patra-Athinë kur 22-vjeçarja shqiptare është përplasur nga një kamion.

Ngjarja ka rezultuar vërtet tragjike për të, kur e reja shqiptare e cila drejtonte makinën  është përplasur me një mjet tjetër dhe pas përplasjes ajo ka dalë për të parë shkallën e dëmit dhe teksa ndodhej në rrugë ajo u mor përpara nga një kamion i madh duke e lënë të vdekur në vend, shkruajnë mediat greke.

Në vendngjarje kanë mbërritur policia e greke e cila ndërprerë qarkullimin për disa orë.