Të Infektuar: 106.022

Të Shëruar: 96.668

Të Vdekur: 2.198

Vdes reperi i njohur Shock G në moshën 57 vjeçare

13:14 | 23 Prill 2021

Është gjendur i vdekur reperi i njohur Shock G.

Shock G, i njohur për këngën hit “The Humpty Dance” dhe punën e tij me Tupac Shakur, ka vdekur, shkruan TMZ.

Legjenda e repit u gjet e vdekur të enjten në një dhomë hoteli në Tampa, sipas babait të tij, Edward Racker, transmeton lajmi.net.

Shkaku i vdekjes është i paqartë por nuk kishte shenja të traumës. Babai i Shock thotë se autoritetet do të kryejnë dhe kryejnë autopsinë.

Shock G ishte këngëtari kryesor për grupin pionier të hip hopit Digital Underground, i cili është i njohur për këngë dhe vallëzimin e njohur “Humpty Hump”, në vitin 1989./Lajmi.net/