Të Infektuar: 106.489

Të Shëruar: 97.877

Të Vdekur: 2.210

Vdes nga koronavirus punëtori i PTK-së

21:59 | 18 Prill 2021

Edhe një punëtor i Telekomit e ka humbur betejën me koronavirusin.

Lajmin e ka bërë publik Federata Sindikale e Punëtorëve të PTK-së, përmes një postimi në rrjetet sociale.

Njoftimi i plotë:

Njoftim Mortor

Me pikëllim të thellë, morëm lajmin për humbjen e betejes me Covid-19 të kolegut tonë nga Rahoveci Jeton Sokoli

FSP-PTK u shprehë ngushëllimet më të sinqerta kolegëve dhe familjarëve të tij.

Qoftë i paharruar kujtimi Jeton Sokoli

FSP-PTK