Të Infektuar: 56.118

Të Shëruar: 49.432

Të Vdekur: 1.411

Vdes i aksidentuari në Podujevë

11:17 | 23 Maj 2020
Ilustrim

I aksidentuari me 29 prill ka vdekur dje në QKUK.

Rastin e ka konfirmuar policia e Kosovës.

“Lidhur me rastin, nga QKUK është informuar se viktima mashkull kosovar i cili ishte në tretman mjekësor, ka ndërruar jetë”, thuhet në raportin e policisë.

Me vendim të prokurorit, trupi i pajetë është dërguar në IML për obduksion, ndërsa i dyshuar është arrestuar dhe dërguar në mbajtje. /Lajmi.net/