Vdes aktori i “Friends”

Ka vdekur aktori i njohur, Mike Hagerty i cili njihet për rolin e tij në serialin komik “Friends”.

ShowBiz

07/05/2022 12:15

Shkaku i vdekjes së tij nuk dihet ende, megjithëse një deklaratë nga mikja e tij, Bridget Everett u shpërnda në rrjetet sociale.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Bridget Everett (@bridgeteverett)

“Me pikëllim të madh, familja e Michael G. Hagerty njoftoi vdekjen e tij dje në Los Anxhelos,” postoi Everett në Instagram të premten.

Mike, ka lënë pas gruan e tij Mary Kathryn dhe motrën e tij Mary Ann.

Hagerty është ndoshta më i njohur për audiencën për rolin e mbikëqyrësit të ndërtesës në “Friends”.

Ai gjithashtu luajti si fermer Ed Miller në “Somebody Somewhere”. Miller ishte babai i personazhit të Everett.