Vazhdon Superliga e Kosovë – sot zhvillohen dy ndeshje

Superliga e Kosovës vazhdon sot me dy ndeshje të tjera. Java e tetë në futbollin elitar të Kosovës vazhdon më dy përballje sot. Drenica do të jenë nikoqir të Prishtinës, transmeton lajmi.net. Të dy skuadrat kanë një paraqitje pothuajse të njëjtë këtë sezon, andaj pritet të zhvillohen ndeshje interesante. Takimi tjetër është ai në mes…

Sport

18/09/2022 08:27

Superliga e Kosovës vazhdon sot me dy ndeshje të tjera.

Java e tetë në futbollin elitar të Kosovës vazhdon më dy përballje sot.

Drenica do të jenë nikoqir të Prishtinës, transmeton lajmi.net.

Të dy skuadrat kanë një paraqitje pothuajse të njëjtë këtë sezon, andaj pritet të zhvillohen ndeshje interesante.

Takimi tjetër është ai në mes Trepça 89 dhe Dukagjinit.

Të dy skuadrat gjenden në fundin e tabelës, prandaj do kërkojnë pikët e plota për tu ngjitur më lart.

Sot ishte paraparë të luhej edhe ndeshja Ferizaj – Ballkani, por është shtyrë për nesër (e hënë).

Të dy takimet e sotme fillojnë nga ora 15:00./Lajmi.net/