Të Infektuar: 10419

Të Shëruar: 6058

Të Vdekur: 341

Vazhdon mrekullia e quajtur Atalanta

23:33 | 14 Korrik 2020

Atalanta ka vazhduar me paraqitje të mirë në Serie A, duke e mundur 6:2 Brescian të martën mbrëma në ndeshjen e xhiros së 33-të, për të kaluar në vendin e dytë.

Pas dy minutash lojë, Atalanta kaloi në epërsi me golin e Mario Pasalic, shkruan lajmi.net.

Në minutën e 8′ Brescia barazoi përmes Ernesto Torregrossa.

Vazhdimi ndeshjes kaloi në dominim të madh të Atalantës, që shënoi edhe pesë herë të tjera, nëpërmjet Marten de Roon, Ruslan Malinovsky, Duvan Zapata dhe Mario Pasalic (x2).

Në minutat e fundit të ndeshjes, Brescia ngushtoi epërsinë në 6:2, duke shënuar me anë të Nikolas Spalek./Lajmi.net/