Vazhdojnë tërmetet në Shqipëri, lëkundje të forta në Korçë

Lëkundjet e tërmetit në qarkun e Korçës kanë vazhduar edhe gjatë mbrëmjes. Brenda pak minutave janë regjistruar 4 lëkundje me magnitudë 3 dhe 4 ballë.

Lajme

01/06/2019 21:16

Prej orëve të para të mëngjesit të sotëm, banorët janë të shqetësuar, pasi do t’i duhet të kalojnë natën jashtë.

Dhjetëra shtëpi janë dëmtuar në fshatrat, Floq, Qafëzezë, Dovoran dhe Vidohovë.

Ndërkohë në fshatin Floq, që është edhe më i prekuri nga kjo dukuri natyrë janë ngritur edhe çadrat, ku do të strehohen të prekurit nga tërmeti.