Të Infektuar: 18.910

Të Shëruar: 15.367

Të Vdekur: 674

Vazhdojnë ‘super-pazaret’ e Barcelonës, Vidal tek Inter për 1 milion euro

23:05 | 19 Shtator 2020

Barcelona ka një mal befasishë për tifozët e saj në këtë merkato.

Inter dhe Arturo Vidal kanë mbyllur marrëveshjen për transferimin.

Sipas raportimeve të Gianluca Di Marzio, Vidal nesër do të udhëtojë drejt Italisë, përcjell lajmi.net.

Interit do t’i kushtojë vetëm 1 milion euro kartoni i mesfushorit kilian.

Kjo shumë është sa qesharake aq edhe fyese për lojtarin që dikur luante me Bayern Munich e Juventus.

Vidal do të kthehet në Serie A pas një aventure mjaft interesante në ‘Camp Nou’. /Lajmi.net/