Vazhdojnë ndeshjet e tjera në Ligën e Kombeve

Sot do të zhvillohen disa ndeshje të tjera në kuadër të Ligës së Kombeve.

Sport

12/06/2022 08:24

Zvicra do të jetë sot nikoqirë i Portugalisë në kuadër të grupit të dytë në Ligën A.

Zviceranët nuk e kanë filluar mirë këtë edicion në Ligën e Kombeve, pasi janë mposhtur fillimisht nga Republika Çeke, më pas nga Portugalia dhe në fund nga Spanja.

Andaj ata do të kërkojnë pikët e para pikërisht sot ndaj portugezëve, transmeton lajmi.net.

Takim tjetër i këtij grupi është ai në mes Spanjës dhe Republikës Çeke.

Ekipi i Luis Enrique do kërkojë fitoren, pasi duan ta marrin vendin e parë në këtë grup.

Të dy këto takime do të luhen sot, me fillim nga ora 20:45./Lajmi.net/