Të Infektuar: 3703

Të Shëruar: 1946

Të Vdekur: 79

Varane: Ja ku do të luaj sezonin e ardhshëm

22:30 | 21 Maj 2019

Raphael Varane ka konfirmuar se do të mbetet te Real Madrid edhe sezonin tjetër, për të ndihmuar skuadrën për t’u rikuperuar pas një sezoni dëshpërues.

Real Madrid sezonin 2018/2019 në La Liga e ka përfunduar në vendin e tretë, me 68 pikë, duke e nisur sezonin me Julen Lopeteguai, për të vazhduar me Santiago Solarin dhe në fund me Zinedine Zidanen.

Skuadra që fitoi tre tituj radhazi të Ligës së Kampionëve, u eliminua herët edhe nga Evropa, duke pësuar nga Ajax.

“Unë do të mbetem këtu edhe vitin e ardhshëm. Jam i sigurt se do të riaktivizojmë emocionet e forta”, ka thënë Varane për ‘Marca’, përcjell ‘lajmi.net’.

Varane është e pjesë Realit që nga viti 2011, ndërsa së fundi ka pasur spekulime se po kërkohet nga Juventus./Lajmi.net/