VAR vendimtar në Botëror, ja çfarë thotë FIFA – Lajmi.net
VAR vendimtar në Botëror, ja çfarë thotë FIFA
Autori: Lajmi.net Sport 11:10, 30 June 2018
FIFA e kënaqur me përdorimin e VAR-it në Kampionatin botëror 2018.

Sipas FIFA-s, sistemi “VAR” ka funksionuar shumë mirë.

Shefi i arbitrave në këtë institucion, Pierluigi Collina deklaroi se arbitrat, me këtë sistem janë treguar të saktë në 99.3% të episodeve në ndeshjet e kompeticionit.

VAR është përdorur shpesh gjatë këtij Botërori, përcjell “lajmi.net”.

FIFA duket e kënaqur me rezultatet e deritashme nga VAR. /Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO