Van Gaal: De Gea nuk dëshiron të luaj për Man Utd

Trajneri i Manchester United, Louis Van Gaal ka deklaruar se David de Gea nuk dëshiron të luaj për skuadrën angleze.

Sport

14/08/2015 09:41

Portieri spanjoll sërish nuk do të jetë në portë për ndeshjen e sontme ndaj Aston Villas.

”Ne kemi biseduar me De Gean dhe ai pajtohet plotësisht me vendimin tonë”

”Trajneri i portierëve Frans Hoek ka pasur një takim me De Gean dhe e ka pyetur: ”A dëshiron të luash?”. De Gea ka thënë jo dhe unë më pas kam marë vendimin tim”, tha holandezi.