Van der Vaart me mesazh të pabesueshëm për Realin e Barcelonën

Përforcimi i ri i Real Betis, Rafael van der Vaart ka befasuar duke thënë se synon ta fitojë La Ligën me ekipin e tij të ri.

Sport

16/06/2015 17:14

Rafael van der Vaart ka theksuar se dëshiron ta fitojë La Ligën pas transferimit në Real Betis.

32-vjeçari ka befasuar me fjalët e tij të para pas prezantimit në skuadrën e re, duke paralajmëruar kampionin në fuqi, Barcelonën, dhe rivalin e saj më të madh, Real Madrid.

“Kam biseduar me trajnerin dhe duam të fitojmë ligën”, deklaroi ai para gazetarëve.

“Gjëja më e rëndësishme është që tifozët të jenë të lumtur dhe të luajmë futboll të mirë”, u shpreh ai.