Van Basten: Ky yll i madh i futbollit na bën të qeshemi me të – Lajmi.net
Van Basten: Ky yll i madh i futbollit na bën të qeshemi me të
Autori: Lajmi.net Lajme futbolliSport 9:43, 13 July 2018
Marco van Basten ka reaguar ndaj veprimeve teatrale të Neymarit.

Marco van Basten ka thënë se sulmuesi Neymar me veprimet e tij i bën të qeshen shumë prej atyre që i ndjekin ndeshjet e futbollit, përfshirë duelet e Brazilit në Kampionatin botëror 2018.

Neymar kaloi kohë të gjatë i shtrirë në tokë në ballafaqimet në “Rusi 2018”.

Dhe, Van Basten ka pranuar se Neymar zgjon humor.

“Nëse Neymar i bën të qeshen njerëzit, sidomos në rrjetet sociale, mund të jetë vetëm pozitive”, u shpreh Van Basten, përcjell “lajmi.net”.

“Është mirë që në futboll të jetë prezent edhe pak humorizëm”, theksoi ai. /Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO