Ushtarët ukrainas gjuajnë me armë në civilë (Video)

Referendumi në Dontesk të Ukrainës nuk ka kaluar qetë. Aty ka pasur edhe të vrarë 

Lajme

13/05/2014 12:55

Pamje të shfaqura në internet së fundi tregojnë skena rrëqethëse, se si ushtarët ukrainas shtinë me armë në drejtim të civilëve, të tubuar pranë qendrave të votimit në qytetin Krasnoarmeysk. 

Video është lëshuar në internet nga Russia Today. 

Me këtë rast mësohet se një person është vrarë dhe disa të tjerë janë plagosur. Dontesk, sikurse Krime kohë më parë, me këtë referendum ka shpallur pavarësinë nga Ukraina, dhe pritet që të shpallë bashkimin me Rusinë.