Të Infektuar: 57.317

Të Shëruar: 50.487

Të Vdekur: 1.447

Universiteti i Birminghamit shkruan për të arriturat e Besnik Tahirit

15:21 | 2 Korrik 2020

Zëvendëskryeministri i parë, Besnik Tahiri, ka bërë me dije se Universiteti i Birminghamit, ku ka përfunduar studimet, ka shkruar për të arriturat e tij.

Me këtë rast, Tahiri ka thënë se suksesi nuk do të ishte i mundur pa këtë universitet.

“Jam i nderuar të njoftohem se Universiteti i Birminghamit, të cilit i kam shumë borxh për formësimin tim akademik e profesional, shkruan për arritjet të mia në qeverisje dhe angazhimet e shumta përgjatë viteve. Suksesi im personal dhe profesional, nuk do të ishte i mundur pa rrugëtimin tim në Shkollën për Qeverinë në Departamentin Ndërkombëtar të Universitetit të Birmingemit. Faleminderit për vlerësim”, ka shkruar Tahiri në llogarinë e vet në “Facebook”. /Lajmi.net/