United të paguajë 58.8 milionë për Hummels

Sipas mediave angleze, skuadra e Borussia Dortmundit i ka thënë Manchesterit se duhet të paguajë plotë 58.8 milionë funte nëse dëshiron shërbimet e mbrojtësit, Mats Hummels.

Sport

16/11/2014 10:03

E përditshmja angleze, The Sun raporton se Dortmundi është duke kërkuar nga Manchesteri plotë 58.8 milionë funte për shërbimet e Hummels.

Djajtë janë në kërkim të qendër-mbrojtësit gjerman tashmë e një kohë të gjatë. Ai mund ti zgjidh shumë problemet e skuadrës angleze që i posedon në fazën e mbrojtjes.

Sidoqoftë, duket e pamundur që United të paguajë një shumë kaq të madhe të parave për të transferuar mbrojtësin e skuadrës së Jurgen Klop.

Ai gjithashtu kërkohet nga skuadrat tjera europiane, duke përmendur kështu edhe Real Madridin dhe Bayern Munich.