United nuk kërkon shërbimet e Carrascos

Manchester United nuk kërkon transferimin e Yannick Carrascos. Ditëve të fundit u raportua se ‘Djajtë e Kuq’ kërkojnë shërbimet e anësorit belg. Por sipas gazetës britanike ‘Daily Mail’, Manchester United e ka përjashtuar mundësinë e nënshkrimit të lojtarit nga Atletico Madrid, transmeton lajmi.net. Belgu është i lumtur në ‘Civitas Metropolitano’ dhe mund të fillojë të…

Sport

20/08/2022 20:02

Manchester United nuk kërkon transferimin e Yannick Carrascos.

Ditëve të fundit u raportua se ‘Djajtë e Kuq’ kërkojnë shërbimet e anësorit belg.

Por sipas gazetës britanike ‘Daily Mail’, Manchester United e ka përjashtuar mundësinë e nënshkrimit të lojtarit nga Atletico Madrid, transmeton lajmi.net.

Belgu është i lumtur në ‘Civitas Metropolitano’ dhe mund të fillojë të negociojë rinovimin e tij.

“Djajtë e Kuq” e kanë shumë të vështirë të paguajnë klauzolën 60 milionë) për lojtarin, pas shpenzimeve të mëdha që kanë bërë për Casemiro.

Gjithashtu, objektivi i tij prioritar për të forcuar ekipin vazhdon të jetë Antony, nga Ajax./Lajmi.net/