United e dëshiron Hummelsin

Manchester United dëshiron të përforcohet akoma në fazën defansive.

Sport

25/10/2015 10:29

‘Djajtë e Kuq’, janë të interesuar për ta transferuar mbrojtësin e Borussia Dortmund, Mats Hummels.

Louis van Gaal, është i pakënaqur me mbrojtjen aktuale dhe do të tentojë ta përforcojë akoma më shumë me lojtarin gjerman, raporton Metro.

Unitedi për të arritur te Hummels është gati që përveç parave, si pjesë të marrëveshjes të përfshij edhe holandezin Daley Blind