Umtiti do të shkojë në huazim te Lecce

Samuel Umtiti do të huazohet te Lecce. Umtiti nuk është pjesë e planeve të Xavi Hernandez, andaj Barcelona kërkon largimin e tij. Sipas raportimeve të fundit të ‘Mundo deportivo’ Lecce dhe klubi katalanas kanë rënë dakord për transferimin e francezit, transmeton lajmi.net. Qendërmbrojtësi do kalojë te ekipi italian në formë huazimi. Mbetet të shihet kur…

Sport

20/08/2022 18:50

Samuel Umtiti do të huazohet te Lecce.

Umtiti nuk është pjesë e planeve të Xavi Hernandez, andaj Barcelona kërkon largimin e tij.

Sipas raportimeve të fundit të ‘Mundo deportivo’ Lecce dhe klubi katalanas kanë rënë dakord për transferimin e francezit, transmeton lajmi.net.

Qendërmbrojtësi do kalojë te ekipi italian në formë huazimi.

Mbetet të shihet kur do të zyrtarizohet transferimi i tij në Serie A./Lajmi.net/