Të Infektuar: 14119

Të Shëruar: 10546

Të Vdekur: 563

Ujëvara që rrjedh prapa krijohet nga një mega-stuhi në Australi

19:05 | 14 Gusht 2020

Një ujëvarë që rrjedh prapa është diçka që ndoshta nuk e keni menduar kurrë se do ta shihni, por një mega-stuhi në Australi e krijoi atë.

Agjencia Lokale e Lajmeve 7NEWS Sydney zbuloi një video ajrore të mahnitshme të disa ujëvarave që rrjedhin prapa në brigjet e New South South Wales, transmeton lajmi.net.

Pamjet u kapën mbi Parkun Kombëtar Mbretëror në jug të Sidneit. Ajo tregon erëra të fuqishme që detyrojnë ujin që shkojë mbrapa shkëmbinjve.

Sidnei dhe vija e saj bregdetare janë mposhtur nga erërat e forta dhe stuhitë kohët e fundit. Ujëvarat tani po rrjedhin ashtu siç ka qenë më parë. /Lajmi.net/