Uellsi humb mirëpo kualifikohet (VIDEO)

Gareth Bale do të jetë pjesë e ‘EURO 2016’, me Përfaqësuesen e Uellsit, përkundër humbjes nga Bosnja dhe Hercegovina.

Sport

10/10/2015 22:44

Bosnja e mposhti Uellsin me rezultat 2:0, me golat e realizuar nga Djuric dhe Ibisevic, mirëpo edhe pse pësuan disfatë, Bale me shokë do të jenë në Europian, kjo pasi Izraeli u mund nga Qipro.

Bosnja tani e ka marrë pozitën e tretë pas kësaj fitoreje dhe humbjes së Izraelit.

YouTube player