UEFA zbulon formacionin e De Biasit për “Euro 2016”, aty janë dy befasi

Faqja zyrtare e UEFA-s ka publikuar formacionet e mundshme të të gjitha Kombëtareve pjesëmarrëse në "Euro 2016".

Sport

07/06/2016 14:15

Sa i përket Kombëtares sonë është zgjedhur skema 4-2-3-1.

UEFA shkruan se dy dyshimet e vetme janë te Taulant Xhaka, i cili po rikuperohet për të qenë në 100 për qind të formës së tij, dhe Odise Roshi, i cili preferohet më shumë se Andi Lila nga Gianni De Biasi.

Në sulm është zgjedhur Sokol Cikalleshi dhe jo Armando Sadiku.

Formacioni: Berisha; Hysaj, Cana, Mavraj, Agolli; Kukeli, Xhaka; Roshi, Abrashi, Lenjani; Cikalleshi.

243461

Parashikoni ndeshjet e EURO 2016 dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë një iPhone 6S dhe Samsung Galaxy Note 4.