UEFA ndalon dy lojtarët e Kosovës për teste të dopingut

Amir Rrahmani dhe Fidan Aliti nuk kanë pasur shumë kohë ta festojnë suksesin e Kosovës përballë Malit të Zi.

Sport

14/10/2019 23:52

Dyshja e Kosovës është ftuar nga UEFA për t’iu nënshtruar një testi anti-doping, një procedurë normale në futboll.

Nënshtrimin në testet doping, lojtarët i kanë konfirmuar në rrjetet sociale.

Vlen të ceket se Rrahmani dhe Alitin kompletuan një tjetër ndeshje fantastike, duke mbajtur portën e paprekur, me Kosovën që mposhti 2:0 Malin e Zi./Lajmi.net/