UEFA kujton mjeshtrin e madh: Kur Iniesta turpëroi lojtarët e Spartakut

UEFA sot kujtoi të mrekullueshmin Andres Iniesta.

Sport

29/10/2020 15:25

Iniesta shënoi një epokë në Barcelonë, ​​dhe Messi e lavdëronte impaktin dhe lojën e tij fenomenale dikur.

“Kishte diçka që gjithmonë më mahniste. Në këtë moment mendoni se do ta ndaloni, se do t’i merrni topin, por thjesht nuk mundeni”, tha Messi dikur.

Sot, UEFA kujtoi një nga lëvizjet më të mira të “magjistarit” legjendar.

Shikoni se si luajti Iniesta me lojtarët e Spartak në Ligën e Kampionëve. /Lajmi.net/