Turqi, asistenti vret 4 kolegë në një universitet

Të paktën katër të vrarë dhe tre të plagosur është bilanci nga një sulm i armatosur në Fakultetin Pedagogjik të Universitetit Osmangazi në qytetin turk Eskişehir.

Bota

05/04/2018 15:44

Informacionet të cilat i posedon gazetari i AA-së, flasin se asistenti në Fakultetin Pedagogjik, Dogukan B. je, tani për tani për motive të panjohura vrau katër kolegë të tij, të cilët ndodheshin në katin e tretë të godinës së universitetit.

Dogukan vrau zëvendës dekanin Mikail Yalcin, sekretarin e fakultetit Fatih Ozmutlu, profesorin Yasir Armagan dhe asistentin Sedrar Caglak.

Sulmuesi është arrestuar, ndërsa tre të plagosurit janë transferuar në spital.