Turistët bien në Greminë në alpet mes Valbonës e Thethit, dyshohet për të vdekur

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur para pak minutash në alpet mes Valbonës dhe Thethit në Shqipëri.

Lajme

10/05/2022 13:34

Disa turistë, gjatë ecjes në këmbë, kanë humbur rrugën dhe për pasojë dyshohet se kanë rënë në një greminë.

Nga të dhënat fillestare nga vendngjarja dyshohet se njëri prej tyre ka vdekur.

Menjëherë pas marrjes së informacionit, efektivë të policisë së Shkodrës dhe Tropojës kanë shkuar në vendin e ngjarjes.

Aksidentet në këto male të Shqipërisë janë të shpeshta për shkak të terrenit të vështirë dhe faktit se vizitohen nga shumë persona. /Lajmi.net/