Tuchel në Bayern deri në vitin 2025

Thomas Tuchel do të marrë drejtimin e gjigantit gjerman, Bayern Munich. Mbrëmë gazetari i mirënjohur italian, Fabrizio Romano konfirmoi që Bayerni ka shkarkuar nga posti i trajnerit Julian Nagelsmann. Pas shkarkimit të papritur të tij, Thomas Tuchel është i vetmi emër që po lakohet për ta zëvendësuar gjermanin dhe, sipas gazetarit gjithçka tashmë është rënë…

Sport

24/03/2023 12:48

Thomas Tuchel do të marrë drejtimin e gjigantit gjerman, Bayern Munich.

Mbrëmë gazetari i mirënjohur italian, Fabrizio Romano konfirmoi që Bayerni ka shkarkuar nga posti i trajnerit Julian Nagelsmann.

Pas shkarkimit të papritur të tij, Thomas Tuchel është i vetmi emër që po lakohet për ta zëvendësuar gjermanin dhe, sipas gazetarit gjithçka tashmë është rënë dakord.

Sot Romano siguron se ai do të nënshkruajë deri në vitin 2025 dhe se seancën e parë mund ta drejtojë këtë të hënë.

Mbetet të shihet se kur do të vije zyrtarizimi nga klubi gjerman./Lajmi.net/