TRAGJEDI: Vdesin gjysma e lojtarëve të skuadrës pas aksidentit të tmerrshëm – Lajmi.net
TRAGJEDI: Vdesin gjysma e lojtarëve të skuadrës pas aksidentit të tmerrshëm
Autori: Lajmi.net SportTë tjera 14:11, 7 April 2018
Mediat kanadeze raportojnë se 14 sportisë kanë humbur jetë nga 30 që ndodheshin në autobus.

Një tragjedi e rëndë ka prekur sportin kanadez.

Bëhet fjalët për skuadën e Hockeye-t për të rinj “The Humboldt Brancos”.

Këta të fundit ishin duke udhëtuar me autobusin e tyre, teksa një kampion i ka përplasur duke shkaktuar tragjedi.

Mediat kanadeze raportojnë se 14 sportisë kanë humbur jetë nga 30 që ndodheshin në autobus.

Për këtë ngjarje të rëndë ka shkruar edhe kryeministri Justin Trudeas, i cili i qëndroi pranë famijeve të viktimave në këtë ngjarje të rëndë.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO