Trump garanton Macronin se nuk ka përçarje SHBA-Evropë – Lajmi.net
Trump garanton Macronin se nuk ka përçarje SHBA-Evropë
Autori: Lajmi.net BotaLajme 23:25, 11 July 2018
Presidenti amerikan Donald Trump garantoi sot, gjatë një takimi me Emanuel Macron, se nuk ka një thyerje mes SHBA-së dhe Europës pavarësisht tensioneve që trondisin samitin e NATO-s në Bruksel, njoftoi sot Elizeja.

“Gjatë takimit të tij prej rreth 40 minutash me homologun francez në selinë e NATO-s, presidenti amerikan ritheksoi lidhjen e tij personale me Europën dhe dha kryesisht mesazhe pozitive dhe konstruktive për Europën”, theksoi presidenca franceze pas këtij takimi.

“Për presidentin amerikan, nuk ka një thyerje të marrëdhënieve mes SHBA-së dhe Europës”, shtoi Elizeja, përcjell Atsh.

Në fillim të samitit Trump kritikoi anëtarët e Aleancës së Atlantikut në veçanti Gjermaninë, se nuk paguajnë atë që duhet për shpenzimet e tyre ushtarake.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO