Tri vjedhje në familjen nga Peja, dyshime edhe mes vetë anëtarëve të saj – Lajmi.net
Tri vjedhje në familjen nga Peja, dyshime edhe mes vetë anëtarëve të saj
Autori: Lajmi.net LajmeNacionale 20:27, 11 January 2019
Një familje në Pejë, e ka një hall. Brenda një muaji i ndodhën tre vjedhje, e tash dyshimet kanë plasur edhe mes vetë anëtarëve të saj.

Paratë që i fitonte nga biznesi i këmbimores Kujtim Alidema i fshihte në një vend jo shumë të sigurt.

Në objektin që ndodhet në oborrin e prindërve të tij në Pejë ai pretendon se të hënën ju vodhën rreth 35 mijë euro.

Për rastin që brenda një muaji ishte i treti ai ka dyshimet e tij.

Infiltrimin në këtë ngjarje e mohon motra e tij e cila jeton e vetme me nënën në shtëpinë afër së cilës ndodhi edhe vjedhja.

Ky biznes Alidemajt i ka shkaktuar edhe pasoja shëndetësore.

Në policinë Rajonale të Pejës thonë se hetimet për rastin po vazhdojnë.

Kujtim Alidemaj tash kërkon edhe ndihmë sociale

Pasi sipas tij me gjithçka çfarë kishte është dashur të paguaj borxhin të cilin ende nuk e ka kryer.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO