Të Infektuar: 1123

Të Shëruar: 847

Të Vdekur: 30

Tri rrugët përmes të cilave Barcelona mund të shpallet kampione të shtunën

15:47 | 25 Prill 2019

Çështja e titullit në La Liga tashmë mund të konsiderohet një punë e kryer, me Barcelonën që ka mbetur vetëm edhe matematikisht ka mbyllë këtë çështje.

Tri mënyrat përmes të cilave Barcelona mund të shpallet kampione të shtunën

Katalanët, që kanë dominuar La Ligan këtë sezon, kanë nevojë vetëm për fitore kundër Levantes në ‘Camp Nou’ të shtunën, për t’u shpallur kampion të La Ligas.

Një fitore e mundshme kundër Levantes në shtëpi, u jep atyre titullin e 26-të në histori të kampionatit spanjoll.

Po të shtunën, Barcelona ka edhe tri mënyra tjera për të fituar titullin e La Ligas, dhe kjo varet nga rezultati i ndeshjes së Atletico Madrid kundër Valladollid.

Tri opsionet e Barcës për t’u shpallur kampione e La Ligas të shtunën:

Fitorja e Atletico Madrid – fitorja e Barcelonës

Humbja e Atletico Madrid – Barcelona kampione

Barazimi i Atletico Madridit – barazimi i Barcelonës

/Lajmi.net/