Trepça regjistron fitoren e radhës, mposht edhe Rahovecin

Trepça ka fituar ndaj Rahovecit, në kuadër të Prince Caffe Superliga. 80:87 përfundoi ndeshja në mes Trepçës dhe Rahovecit, përcjell lajmi.net. Skuadra nga Mitrovica e nisën më mirë takimin, duke fituar me rezultat të thellë dy çerekët e para. Por, Rahoveci në ato të fundit arritën të këndellen, megjithatë nuk mjaftoi. Kështu Trepça siguroi edhe…

Sport

23/09/2022 21:12

Trepça ka fituar ndaj Rahovecit, në kuadër të Prince Caffe Superliga.

80:87 përfundoi ndeshja në mes Trepçës dhe Rahovecit, përcjell lajmi.net.

Skuadra nga Mitrovica e nisën më mirë takimin, duke fituar me rezultat të thellë dy çerekët e para.

Por, Rahoveci në ato të fundit arritën të këndellen, megjithatë nuk mjaftoi.

Kështu Trepça siguroi edhe fitoren e radhës në udhëtim.

Më i dalluari për mitrovicasit ishte Hajrizi me 18 pikë, pas tij Tmusic e Grand me nga 15.

Kurse, për Rahovecin Johnson shënoi plotë 20 pikë, Seeley 19 dhe Mala 17./Lajmi.net/