Tre trajnerët e nominuar nga FIFA për më të mirin e vitit (FOTO)

FIFA i ka publikuar emrat e tre trajnerëve finalistë, në garën për trajnerin më të mirë të vitit 2015.

Sport

30/11/2015 14:13

Luis Enrique i Barcelonës, Pep Guardiola i Bayern Munichut dhe Jorge Sampaoli , selektori i Kilit, janë të nominuarit për trajnerin e vitit.

Enrique e fitoi tripletën me klubin katalunas dhe i ka gjasat më të mëdha për ta fituar këtë çmim.

Guardiola u shpall kampion në Bundesligë me Bayernin ndërsa Sampaoli e fitoi Kupën e Amerikës me KIlin.