Tre futbollistë shqiptarë ftohen nga Zvicra

Kombëtarja e Zvicrës në grupmoshat e reja (U21) ka zbuluar listën për rrugën në Euro 2024 në Paris. Trajneri, Patrick Rahmen ka ftuar tre lojtarë shqiptarë për këto tri ndeshje, shkruan Lajmi.net Bëhet fjalë për, Ardon Jasharin, Kastriot Imeri dhe Bledian Krasniqi. “Helvetikët” luajnë tri ndeshje në Grupin D për kualifikimet në Kampionatin Europian U21.…

Sport

30/05/2023 16:35

Kombëtarja e Zvicrës në grupmoshat e reja (U21) ka zbuluar listën për rrugën në Euro 2024 në Paris.

Trajneri, Patrick Rahmen ka ftuar tre lojtarë shqiptarë për këto tri ndeshje, shkruan Lajmi.net

Bëhet fjalë për, Ardon Jasharin, Kastriot Imeri dhe Bledian Krasniqi.

“Helvetikët” luajnë tri ndeshje në Grupin D për kualifikimet në Kampionatin Europian U21. Më 22 qershor kundër Norvegjisë, më 25 kundër Italisë dhe më 28 kundër Francës./Lajmi.net/