Trajneri me pagën më të vogël në Evropian

Anghel Iordanescu i Rumanisë, është përzgjedhësi me pagën më të vogël më kampionat Evropian.

Sport

08/06/2016 18:53

Trajneri rumun, Anghel Iordanescu, përfiton më së paku nga të gjithë përzgjedhësit të cilët do t’i drejtojnë kombëtaret në “EURO 2016”.

Paga e tij vjetore te Rumania është 120 mijë euro, përcjell Lajmi.net nga Goal.

Iordanesku do ta drejtojë kombëtaren rumune pikërisht ndaj Shqipërisë, në xhiron e fundit të fazës së grupeve më 19 qershor.

Vlen të theksohet se Leonid Slutsky është përzgjedhës i përkohshëm i Rusisë dhe ai nuk ka pagë, mirëpo do të paguhet në bazë të performancës së skuadrës në Evropian.

Parashikoni ndeshjet e EURO 2016 dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë një iPhone 6S dhe Samsung Galaxy Note 4.