Trajneri i Kroacisë me deklaratë emocionuese pas suksesit historik – Lajmi.net
Trajneri i Kroacisë me deklaratë emocionuese pas suksesit historik
Autori: Lajmi.net Lajme futbolliSport 23:30, 7 July 2018
.

Zlatko Dali1 është deklaruar i emocionuar pas fitores së madhe të Kroacisë ndaj Rusisë në Kupën e Botës.

Kroacia është bërë skuadra e katërt që ka siguruar gjysmëfinalen e Kupës së Botës.

“Ne gjithmonë kemi një rrugë të vështirë, por duhet të luftojmë deri në fund”, ka deklaruar Daliq pas ndeshjes.

“Luftë, dhimbje dhe përpjekje. Ky është shpërblimi. Kroacia është në gjysmëfinale”.

“Ishte diçka e jashtëzakonshme. Ne e dimë se si luajnë rusët, ne kaluam këtë ndeshje, por ata nuk na lejonin të luajmë. Ishte një ndeshje kundër 50 mijë tifozëve”.

“Do të ndjeja keqardhje të largohesha nga Rusia pa e parë Moskën”, ka përfunduar trajneri kroat në deklarimin e parë pas ndeshjes./Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO