Të Infektuar: 4931

Të Shëruar: 2267

Të Vdekur: 102

Trajneri i Argjentinës tregon nëse Messi do të largohet nga Barca

8:16 | 14 Shkurt 2020

Trajneri i Kombëtares së Argjentinës, Lionel Scaloni, beson se kapiteni i Barcelonës, Lionel Messi, ndihet shumë rehatshëm te kampionët e La Ligas.

Messi dhe e ardhmja e tij kanë qenë temat kryesore të diskutimit, që nga dalja publike e Eric Abidal, që kishte kritikuar lojtarët për qasjen ndaj trajnerit Ernesto Valverde.

Abidal gjatë një interviste për ‘Sport.es’, kishte deklaruar se lojtarët e Barcelonës nuk u angazhuan maksimalisht nën drejtimin e Valverde, duke çuar në shkarkimin e tij. Kjo deklaratë e francezit ishte shkas i shumë spekulimeve për të ardhmen e Messit në ‘Camp Nou’.

“Unë e shoh atë që duket mirë”, ka deklaruar Scaloni, përcjell lajmi.net.

“Një ditë tjetër, kundër Real Betis, ai ishte lojtari më i mirë në fushë pa shënuar. Ai ndihmoi dhe mori pjesë në secilën mundësi”.

“Unë nuk shqetësohem aspak. A është i qetë, është i qetë në ekipin kombëtar dhe Barcelonë”./Lajmi.net/