Totti me reagim emocionues pas pensionimit të De Rossit

10:31 | 15 Maj 2019

Francesco Totti thotë se Daniele De Rossi ka qenë dhe gjithmonë do të jetë vëllau i tij, pasi Roma njoftoi se mesfushori do të largohet nga klubi.

Largimi i De Rossit vjen dy vjet pasi Francesco Totti u largua ‘romakët’, edhe pse 35-vjeçari ka plane për të luajtur, ndërsa ’10-shi’ menjëherë u bë drejtor i klubit.

Mesfushori italian numëroi mbi 600 paraqitje me Romën, derisa debutimi i tij erdhi në vitin 2011, transmeton lajmi.net.

“Sot është një ditë e trishtuar,” shkroi ‘Er Pupone’ në Instagram.

“Sot, një tjetër kapitull i rëndësishëm në historinë e Romës mbyllet, por mbi të gjitha Romët… Roma jonë’’.

“Gjatë viteve kemi kaluar aq shumë bashkë. Ne jemi rritur së bashku, duke u bërë burra, pastaj futbollistë dhe përfundimisht prindër’’.

‘’ Por e dinim që ky moment do të vijë një ditë. Unë vetëm dua t’ju them se ju keni qenë dhe gjithmonë do të jeni vëllai im’’.

“Ju uroj më të mirën në çdo gjë që bëni, sepse unë jam i sigurt që do t’i bëni ato të mëdha, si gjithçka që keni bërë deri më tani’’.

“Unë të dua, Dani’’, ishte shkrimi emocionues i Tottit. /Lajmi.net/