Tottenhami po planifikon t’i ofrojë kontratë të re Llorisit

22:06 | 6 Dhjetor 2021

Tottenham shpreson se Hugo Lloris do të nënshkruajë një marrëveshje të re me klubin pas diskutimeve fillestare me portierin.

Kontrata aktuale e Lloris është caktuar të skadojë në verë me 34-vjeçarin në gjendje të flasë me klube të huaja nga 1 janari nëse një kontratë e re nuk nënshkruhet përpara se të hapet dritarja e transferimeve.

Dhe megjithëse asgjë nuk është e afërt, klubi ka besim në heshtje për një marrëveshje nga të gjitha anët me diskutime që do të rifillohen në javët e ardhshme.

Fituesi i Kupës së Botës po i afrohet 10-vjetorit të tij në klub, pasi u bashkua nga Lyon në gusht 2012.

Deri më tani këtë sezon ai ka mbajtur gjashtë porte të paprekura në 14 ndeshje në Premier League dhe ka arritur në 388 paraqitje për klubin në të gjitha garat.

Trajneri i sapoemëruar i Spurs Antonio Conte konfirmoi gjithashtu javën e kaluar se ai po planifikonte të ulej me kapitenin e klubit Lloris për të përshkruar planet e tij të ardhshme për portierin.

“Hugo është kapiteni i kësaj skuadre, kapiteni i Francës, ne po flasim për një portier të lartë”, tha Conte.

“Ai është shumë i përqendruar tani dhe e di shumë mirë se tani po përpiqemi të bëjmë më të mirën.

“Unë si trajner, Hugo si portier dhe çdo lojtar duhet të luajë në një nivel të lartë, por me siguri do të kemi kohë të flasim për të dhe e konsideroj atë një lojtar të rëndësishëm për Tottenhamin, për përvojën e tij.

“Ai është një portier i mirë para së gjithash dhe shumë vite në këtë klub, ai ka treguar gjithmonë përkushtim të madh për këtë klub”, ka deklaruar Conte. /Lajmi.net/