Tortë gjermane me molla

Koha totale: 1 orë e 10 minuta Koha e përgatitjes: 15 minuta Koha e pjekjes: 55 minuta Përbërësit 2 vezë ¾ filxhan vaj 2 filxhan sheqer 1 lugë çaji vanillë 2 filxhan miell 2 lugë çaji kanellë 1 lugë çaji sodë buke ½ lugë çaji kripë 4 filxhan me mollë të qëruara dhe copëtuara Përgatitja…

Lifestyle

15/03/2014 19:42

Koha totale: 1 orë e 10 minuta

Koha e përgatitjes: 15 minuta

Koha e pjekjes: 55 minuta

Përbërësit

2 vezë

¾ filxhan vaj

2 filxhan sheqer

1 lugë çaji vanillë

2 filxhan miell

2 lugë çaji kanellë

1 lugë çaji sodë buke

½ lugë çaji kripë

4 filxhan me mollë të qëruara dhe copëtuara

Përgatitja

Në një pjatë të madhe i thyejmë vezët dhe i tundim;

Më pas aty vendosim vajin, sheqerin, vanillën, miellin, kanellën dhe sodën e bokës dhe i përziejmë mirë;

Më pas i shtojmë edhe mollët;

Të gjitha këto i fusim në një tigan të mesëm;

I pjekim në 175°C për 50-55 minuta.

Servohet për 12 veta

Ju bëftë mirë.