Të Infektuar: 4307

Të Shëruar: 2095

Të Vdekur: 94

Topi i Artë për femra: Megan Rapinoe më e mira në botë

21:14 | 2 Dhjetor 2019

Megan Rapinoe është lojtarja më e mirë në botë për vitin 2019.

Në kryeqytetin e Francës, në Paris, ‘France Football’ ka dhënë çmimin për lojtaren më të mirë në futboll, shkruan lajmi.net.

Megan Rapinoe është shpallur lojtarja më e mirë në botë për vitin 2019.

Rapinoe pati një konkurrencë të fortë me Lucy Bronze dhe Alex Morgan, por në fund çmimi i takoi lojtares së Lyon.

Rapinoe luan me Reign FC dhe është 34 vjeçe. /Lajmi.net/