Top golat e Messit

Lionel Messi e përfundoi para kohës vitin 2013. Ylli argjentinas pësoi dëmtimin e tretë në kofshë këtë edicion, në duelin kundër Real Betisit të dielën dhe u zëvendësua pas vetëm 22 minutash lojë, kur në vend të tij u inkuadrua Andres Iniesta. Menjëherë të hënën erdhi lajmi i keq. Messi do të mungojë për dy…

Sport

12/11/2013 11:49

Lionel Messi e përfundoi para kohës vitin 2013. Ylli argjentinas pësoi dëmtimin e tretë në kofshë këtë edicion, në duelin kundër Real Betisit të dielën dhe u zëvendësua pas vetëm 22 minutash lojë, kur në vend të tij u inkuadrua Andres Iniesta.

Menjëherë të hënën erdhi lajmi i keq. Messi do të mungojë për dy muaj.

Futbollisti që zakonisht njihet për numër rekord golash dhe paraqitje fantastike, që i kanë sjellë tituj të shumtë individualë, përfshirë katër herë Topin e Artë, tani duhet të pushojë, mjaft gjatë duke e përfunduar para kohës këtë vit kalendarik.

Andaj, në mungesë të tij, ju sjellim dhjetë golat më të bukur të Messit të realizuar gjatë vitit 2013. Kënaquni.