Top 10 trajnerët më të paguar në botë

Pep Guardiola është trajneri më i paguar në botë. Strategu katalan përfiton 12 milionë euro në vit në Bayern Munich. Por, kush e kompleton top dhjetëshen?

Sport

06/03/2015 13:35

Pep Guardiola përfiton 12 milionë euro në vit në Bayern Munich, dhe kjo e shndërron atë në trajnerin më të paguar në botë.

Por, edhe të tjerët nuk janë shumë larg.

Jose Mourinho në Chelsea paguhet 10.2 milionë euro në vit, kurse menaxheri i Arsenalit, Arsene Wenger përfiton kënaqshëm në Emirates, 8.2 milionë euro në stinor.

Por, kush e kompleton top dhjetëshen?

Renditja:

Brendan Rodgers (Liverpool) 3.9 milionë euro

Jorge Jesus (Benfica) 4

Jurgen Klopp (Borussia Dortmund) 4.2

Roberto Mancini (Inter) 4.5

Diego Simeone (Atletico Madrid) 6

Manuel Pellegrini (Manchester City) 6.6

Carlo Ancelotti (Real Madrid) 7.5

Arsene Wenger (Arsenal) 8.2

Jose Mourinho (Chelsea) 10.2

Pep Guardiola (Bayern Munich) 12