Top 10 përforcimet më të shtrenjta të verës

Afati kalimtar i verës u mbyll. Shumë yje të mëdhenj si Luis Suarez, Angel Di Maria e Radamel Falcao ndërruan skuadër. Por, kush ishin top 10 përforcimet më të shtrenjta?

Sport

02/09/2014 09:16

Luis Suarez është përforcimi më i shtrenjtë i afatit kalimtar të verës.

Tregu i futbollistëve u mbyll në mesnatë dhe ylli uruguaian përfundoi në krye të listës së blerjeve më të bujshme.

Ai u largua nga Liverpool duke iu bashkuar Barcelonës në transferim me vlerë prej 81 milionë euro.

Menjëherë pas tij renditet përforcimi i ri i Real Madridit, James Rodriguez. Kurse, në podium ka zënë vend edhe Angel Di Maria i cili u largua nga Real Madridit për të filluar një karrierë të re në Manchester United.

Top 10:

1. Luis Suarez (81 milionë euro – Barcelona)

2. James Rodriguez (80 milionë euro – Real Madrid)

3. Angel Di Maria (78,5 milionë euro – Manchester United)

4. Radamel Falcao (rreth 73 milionë euro, 8 për huazim dhe 65 për blerje)

5. David Luiz (50 milioni – Paris Saint-Germain)

6. Eliaquim Mangala (40 milionë euro – Manchester City)

6. Diego Costa (40 milionë euro – Chelsea)

6. Alexis Sanchez (40 milionë euro – Arsenal)

9. Luke Shaw (39,7 milionë euro – Manchester United)

10. Ander Herrera (36 milionë euro – Manchester United)