Top 10 autogolat në Bundesligë (Video)

Kanali zyrtar i Bundesligës në Youtube ka publikuar një përmbledhje të top dhjetë autogolave në histori të elitës së futbollit gjerman.

Sport

13/11/2014 21:14

Fituesi i Kampionatit botëror me Gjermaninë, futbollisti i Borussia Monchengladbachut, Christoph Kramer realizoi autogol të jashtëzakonshëm në duelin kundër Borussia Dortmundit në fundjavë.

Dhe, mënyra se si ai e dërgoi topin në portën e skuadrës së tij u bë hit në internet.

Të inspiruar nga ky autogol i çuditshëm i tij, kanali zyrtar i Bundesligës në Youtube ka krijuar një përmbledhje të top dhjetë autogolave në histori të elitës së futbollit gjerman.

Sa do që janë të pafat, disa prej tyre janë vërtetë shumë qesharak.