Të Infektuar: 37.792

Të Shëruar: 23.274

Të Vdekur: 975

Toni Kuka na njofton me Dardan Cenën – e ardhmja e xhudos sot në Poloni fioti medaljen e parë

17:09 | 10 Tetor 2020

Driton Toni Kuka bënë të ditur se Kosova ka të ardhme të ndritur në xhudo.

Kuka ka postuar në Facebook një njoftim lidhur me turneun në Poloni, Jubo Wolrd Cirkuits, për kadetë.

Ai ka treguar se xhudisti me emrin Dardan Cena ka fituar medalje bronzi, me tri fitore dhe një humbje.

Më poshtë lajmi.net ua përcjell njoftimin e plotë të Toni Kuka. /Lajmi.net/

Për një mbramje të mirë …Dardani fitoj sot medaljen e tij të parë zyrtare!Në Judo World Cirkuits për kadet sot në Poloni u mbajt Kupa Evropiane U18 dhe Dardan Cena me tri fitore e një humbje fitoj medaljen e bronztë në kategorinë 66 kg!Këtu shihet fitorja e tij për medalje të bronztë kundër garuesit Slloven.Pas medaljeve në Dubrovnik javë e kaluar dhe tash në Bialsko Biala për kadet,sfidat vazhdojnë tutje.Këto gara janë si nxemje për garat e mëdha që pasojnë!Dardani sot performoj mirë dhe dha shpresë për të ardhmen e tij.Me Dardanin në gara udhëtoj Anton Cena dhe ishte në krye të detyres.Kosova mbi të gjitha …

Gepostet von Driton Toni Kuka am Samstag, 10. Oktober 2020